Basın Odası
 
Haberler
 
 

Türk Zeytinyağı için Cam Şişe Tasarımlarının Tanıtımı Yapıldı
2009-06-10

Anadolu Cam Sanayii A.Ş. Türk zeytinyağının dünya pazarlarında markalaşarak hak ettiği yeri almasına katkıda bulunmak amacıyla dünyaca ünlü dört Türk tasarımcıyla birlikte "Türk Zeytinyağı için Cam Şişe Tasarım Projesi"ni hayata geçirdi.

"Türk Zeytinyağı için Cam Şişe Tasarım Projesi", dünya standartlarında bir kaliteye sahip olan Türk zeytinyağının, yurtdışında tanınması ve hak ettiği fiyattan satılması için önemli bir adım.

Marka imajında, ambalajın ürün kadar önemli ve karar aldırıcı etkisi olduğu bilinciyle yola çıkan Anadolu Cam, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Türkiye Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Komitesi işbirliğiyle Türk zeytinyağını doğru temsil edecek olan cam şişelerin sahip olması gereken özelliklerini ortaya çıkardı. Bu özellikleri, her biri dünyaca ünlü Türk tasarımcıları Alev Ebuzziya Siesbye, Aziz Sarıyer, Defne Koz ve Gamze Güven ile paylaşarak projeyi sürdüren Anadolu Cam, tasarım ve prototip üretimi aşamalarının sonunda, global pazarda Türkiye'yi temsil edecek cam şişeleri yarattı.

Bu heyecan verici proje ile yaratılan zeytinyağı şişeleri, 10 Haziran 2009 akşamı gerçekleştirilen bir davetle sektörün önde gelen temsilcilerine ve medyaya tanıtıldı. Tasarımların öyküsünü anlatan dans gösterisi hologram tekniği ile izlendi ve büyük beğeni topladı. Gecede konuklar için hazırlanan sürpriz ise Kerem Görsev konseri idi.

Etkinlik programında, tanıtım davetiyle birlikte, tasarımların görülebileceği bir sergiyi de yeraldı. Davet günü açılışı yapılan bu sergi, Haliç-Hasköy'de bulunan Rahmi M. Koç Müzesi'nde 10 Temmuz 2009 tarihine kadar gezilebilecek.

 
 
Anadolu Cam CPhI İstanbul 2015 İlaç Fuarı'nda Ecza Sektörü ile Buluştu
3. Anadolu Cam Afiş Tasarım Yarışması'nın Kazananları Belli Oldu
3. Anadolu Cam Afiş Tasarım Yarışması Başladı
Anadolu Cam Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı'nda Büyük İlgi Gördü
Anadolu Cam'a TİSK'ten 'Sürdürülebilirlik Ödülü'
Ambalajın 'Ay Yıldızı' bu yıl da Anadolu Cam oldu
Cam Ambalaj, Sağlıklı Ambalaj
2. Anadolu Cam Afiş Tasarım Yarışması'nda Dereceye Girenler Belli Oldu
Üniversiteler Arası Afiş Tasarım Yarışması Katılım Süresi Tamamlandı
Hayata Cam Kat Ailesine Yeni Bir Merhaba!
1234567891011Sonraki
 
 
 
 
 
Anadolu Cam Sanayii A.Ş. İş Kuleleri, Kule - 3 34330 4.Levent - İstanbul   Tel: (0-212) 350 50 50 Faks: (0-212) 350 51 88 E-posta: contact@anadolucam.com.tr